Krótko o historii Karate

Karate to starojapońska sztuka samoobrony opierająca swoją filozofię na budo (sztuce wojennej). Filozofia karate to niekończące dążenie do doskonałości i rozwoju psychofizycznego. Sama nazwa ‘’karate’’ oznacza ‘’puste ręce’’ a ‘’do’’ – drogę wojownika.

Karate zostało stworzone przez mieszkańców Okinawy - miejsca uważanego za kolebkę karate - jako system samoobrony. Z czasem doceniono korzyści płynące z uprawiania tej sztuki walki również w kwestii wychowania społeczeństwa. Japońską tradycją jest, że ojciec zaprowadza swoje dziecko na treningi w wieku 5 lat, 5 miesięcy i 5 dni.

W filozofii treningu jednakową uwagę przywiązuje się do pracy nad ciałem i umysłem.

Za jednego z najwybitniejszych mistrzów i ojca karate Shotokan uważa się Gichin Funakoshi. Mistrz Funakoshi uważał, że karate to sztuka unikania przemocy.

Współczesne karate, które praktykowane jest przez miliony adeptów na całym świecie, ewoluowało i obecnie stało się jedną z najczęściej uprawianych dyscyplin sportowych.

Sport i rekreacja

W Szkole Walk KUMA-DE skupiamy wszystkie najważniejsze wartości filozofii karate, przy jednoczesnym wykorzystaniu nowoczesnych metod treningowych.

Stwarzamy możliwość rozpoczęcia treningów karate już od 4 roku życia. W najmłodszych grupach duży nacisk kładziemy na dyscyplinę, pracę nad koordynacją ruchową, ale również stawiamy na dobrą zabawę.

W grupach starszych skupiamy się na stwarzaniu możliwości oraz przygotowaniu naszych adeptów do rozpoczęcia rywalizacji sportowej, która odbywa się na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim. Jest to znakomita forma aktywności, połączona z rozwojem i aktywizowaniem młodych sportowców do podejmowania wyzwań.

Grupy zawodnicze to młodzież w wieku szkolnym oraz dorośli, którzy biorą udział w największych imprez sportowych, jakimi są mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata.

Nieodłącznym elementem karate jest trening przygotowania motorycznego, który prowadzony jest we wszystkich grupach wiekowych i wszystkich grupach zaawansowania. Sportowcy, którzy na co dzień uprawiają inne dyscypliny sportowe również mogą do nas dołączyć, aby zwiększyć swoją sprawność fizyczną.

Dla osób dorosłych, które nie biorą udziału w rywalizacji sportowej stworzyliśmy grupę, w której główny nacisk kładziemy na aktywność fizyczną i praktyczne zastosowanie elementów karate w życiu codziennym.

W naszej Szkole Walk KUMA-DE przeprowadzamy również treningi indywidualne. Zajęcia te dedykowane są dla wszystkich – bez wyjątku. Jeżeli nie chcesz zaczynać od zajęć grupowych, to trening indywidualny jest świetnym rozwiązaniem. Podczas zajęć dostosujemy intensywność wykonywanych ćwiczeń do twojego poziomu zaawansowania. Trening indywidualny to idealna forma aktywności, aby zacząć przygodę z karate. Trening ten jest też idealnym uzupełnieniem wiedzy i umiejętności, które wykorzystasz podczas egzaminów na stopnie uczniowskie oraz na zawodach sportowych karate.

Profesjonalna kadra

Podczas zajęć zapewniamy naszym podopiecznym fachową opiekę instruktorską, indywidualne podejście i uwagę, które są niezbędne w przyswajaniu nowych umiejętności.

Doświadczeni instruktorzy, zamiłowanie do sztuk walki oraz bogate zaplecze sprzętu sportowego, w tym profesjonalna sala do sztuk walki to nasze największe atuty, które są gwarancją satysfakcjonujących wyników.

Naszymi głównymi instruktorami są: sensei Piotr Słaby (3 DAN) i sensei Dominik Seroka (3 DAN), którzy na swoim koncie mają dziesiątki wywalczonych medali w mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy i mistrzostwach Polski. Więcej o naszych trenerach dowiesz się w zakładce „Klub” -> „Trenerzy”.

W Szkole Walk KUMA-DE prowadzimy profesjonalną kadrę zawodniczą, która już w swoim dorobku ma aż 20 medali mistrzostw świata, 10 medali mistrzostw Europy i niezliczoną liczbę medali z zawodów o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej.

Nasza Szkoła jest znakomitym wyborem, jeżeli chcesz osiągać wymarzone sukcesy w życiu prywatnym, zawodowym czy w sporcie. Jesteśmy przyjaznym miejscem, w którym możesz trenować również rekreacyjnie, pod okiem cenionych w Polsce i na świecie specjalistów.

Dołącz do nas! Dołącz do Szkoły Walk KUMA-DE