Podsumowanie 2023 r.

31 grudnia 2023Udostępnij

PODSUMOWANIE 2023 r.

Rok 2023 kończymy wieloma sukcesami, a drogę którą przeszliśmy warto pokrótce opisać.

W styczniu rozpoczęliśmy naszą działalność sportowo-rekreacyjną w profesjonalnej sali do sztuk walki, która mieści się w Laskach, na terenie gminy Izabelin. Od tego czasu, zajęcia w naszym nowym DOJO odbywają się codziennie (od poniedziałku do piątku), a w weekendy organizujemy też treningi indywidualne dla zawodników i pozostałych uczestników naszych zajęć.

W 2023 r. nasi karatecy wywalczyli 230 medali w zawodach międzynarodowych i ogólnopolskich. Zawodnicy wzięli udział łącznie w 14 turniejach: siedmiu o randze międzynarodowej i siedmiu o randze ogólnopolskiej. Karatecy Szkoły Walk Kuma-De wzięli też udział w 4 międzynarodowych seminariach szkoleniowych, podczas których trenowali z zawodnikami i sztabami szkoleniowymi z Danii, Szkocji, Norwegii i Polski. Jedno z tych wydarzeń odbyło się pod norweskim Oslo.

Mamy aktualną mistrzynię świata (Anna Piec), wicemistrzów świata (Paweł Gizmajer i Michał Tober) oraz brązowych medalistów mistrzów świata (Aleksandra Grzelak i Piotr Słaby). Łącznie 9 medali mistrzostw świata w karate WUKF - Dundee, Szkocja.

Sensei Piotr Słaby zostaje mistrzem Europy w konkurencji kumite indywidualne, a sensei Dominik Seroka zdobywa tytuł wicemistrza Europy w kata indywidualnym. Zawodnicy Szkoły Walk Kuma-De zdobywają w sumie 9 medali (pozostałymi medalistkami są: Dominika Piec, Iga Nowaczek, Elżbieta Piec, Joanna Gizmajer i Sandra Sekuła-Barańska) mistrzostw Europy w karate WUKF - Antibes, Francja.

Byliśmy też jednym ze Współorganizatorów 1. Grand Prix Poland - międzynarodowego turnieju karate WUKF, który odbył się we wrześniu w Pruszkowie.

Nasi Trenerzy, sensei Dominik i sensei Piotr zdobywają kolejne stopnie mistrzowskie 3 DAN.

Powyższe działania pokazują, że nie spoczywamy na laurach. Nieustanny rozwój i podwyższanie poprzeczki to nasz nieodzowny element, podczas drogi do osiągnięcia sukcesu.

Rok 2024 będzie to czas na nowe wyzwania, sprawdzenie tempa rozwoju i motywacji do bycia nieustępliwym w realizacji swoich marzeń.

Przed nami turnieje o zasięgu ogólnopolskim, międzynarodowe zawody - w tym w Las Vegas, USA, a także mistrzostwa Europy w karate WUKF, które odbędą się w Polsce - Pruszków. Planujemy wziąć udział w międzynarodowych seminariach szkoleniowych, aby wymieniać się cenną wiedzą i doświadczeniami z karatekami z całego świata.

Nasze tegoroczne osiągnięcia były możliwe dzięki współpracy z Partnerami, którzy wspierali nas - w dużej mierze finansowo podczas realizacji sportowych marzeń.

Dziękujemy, za Wasz wkład i zaangażowanie:

Dorota Zmarzlak - wójt gminy Izabelin Nord Partner Gmina Izabelin

Zachęcamy naszych tegorocznych Partnerów do kontynuowania współpracy, a wszystkich tych, którzy chcą uczestniczyć w budowaniu pozycji polskiego karate na świecie, a także w stwarzaniu możliwości dla młodych karateków, aby mogli marzyć, a marzenia przekuwali w sportowe cele do nawiązania współpracy.

Na Nowy 2024 Rok życzymy wszystkim dużo zdrowia i samodyscypliny. Na resztę zapracujemy razem!

#nowyrok #sylwester #podsumowanie2023 #planyna2024 #wukf #karatelaski #karateizabelin #karatekid #karate #teamtokaido #tokaido #swkumade #kumade #szkoławalk #szkoławalkkumade

Autor

Trener i wiceprezes KUMA-DE
Dominik Seroka
Przejdź do profilu